;

Jak co roku zaczyna się niebawem okres zebrań wiejskich w naszej gminie.
W tym roku będzie to zebranie sprawozdawczo - wyborcze na którym to wybierzemy Sołtysa na pięcio letnią kadencję 2018-2023 i odbędzie się 14.02.2019r. o godz. 17.00 ale tym razem w Świetlicy Wiejskiej , pomimo mojego zgłoszenia aby zebranie się odbyło w na terenie mojej posesji gdzie
jest dużo więcej miejsca i mieszkańcy mogą się spokojnie pomieścić w wewnątrz pomieszczenia .Jak dziś się dowiedziałem od mieszkańców z ul. Jarzębinowej którzy wczoraj byli u p. wójta , że  to na wniosek pana radnego zebranie ma się odbyć w świetlicy.
Już oficjalnie mogę wszystkim oświadczyć że nie będę kandydować na stanowisko sołtysa gdyż mam dość jakichkolwiek pomówień pod moim adresem  że niby to " ile ksiądz wziął kasy z sołeckich za festyny " , bądź iż to niby ja się przyczyniłem do tego że zostały odwołane kursy MZK w weekendy na linii nr2 .
Najbardziej zniesmaczyła sprawa dotycząca podziękowań wygłoszonych pod moim adresem podczas Mszy św. w Boże Narodzenie , po dwóch dniach dostaję telefon z numeru zastrzeżonego z zapytaniem " Sołtys ile zapłaciłeś za podziękowania w kościele ". 
Mówię stanowcze NIE  już tego typu sytuacjom! To że współpracuję mocno z Parafią p.w. Św. Jadwigi w Chojnicach to nie znaczy że można ten fakt wykorzystać do wyssanych z palca plotek .
Dalej będę otwarty na wszelkiego rodzaju współpracę.
Dziękuję  wszystkim za współpracę , zaś nowemu Sołtysowi dużo wytrwałości i odporności na hejt jaki może go spotkać na każdym kroku .

Michał Rzepinski

 30.01.2019 
SPOTKANIA SENIORÓW
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 11 LISTOPADA
Sołtys nie  kandyduje